Prezidentští kandidáti a psychotropní rostlinky

Prezidentské volby se blíží a je proto nejvyšší čas připomenout si, jaký mají žhaví kandidáti vztah k psychotropním rostlinkám. Je to šité horkou jehlou (času už není nazbyt), omluvte proto sníženou kvalitu záznamu.

Miloš Zeman
Důchodce z vysočiny sice miluje stromy, ale bylinky mu příliš nevoní. Odmítá legalizaci konopí a věří, že marihuana je jenom první stupeň k užívání tvrdých drog“. Je závislý na nikotinu (40 cigaret denně) a alkoholu (2 až 3 sklenky slivovice denně). Neví, že teorie vstupních drog bývá dnes považována spíše za mýtus a že i její zastánci za vstupní drogu označují také jeho oblíbený alkohol. Pokrytectví a zabedněnost nejsou vlastnosti hodné budoucího prezidenta. Rozhodně nevolit!

Jan Fischer
Předseda překlenovací úřednické vlády sice na chalupě nějaké kytičky pěstuje, ale během premiérování si jich spolu s kolegy málem půlku zakázal - třeba okrasné povijnice, brugmansie a jílek vytrvalý. Kdosi z Úřadu vlády je naštěstí ze seznamu na poslední chvíli vyškrtl s tím, že k jejich zákazu nemá vláda žádné oprávnění. Proto zakázali aspoň rákos a meskalinové kaktusy. Necelé dva roky poté (už po volbách) došla expertní komise k závěru, že ani k tomu neměla vláda oprávnění… Fischer stejně jako Zeman dodnes věří teorii vstupních drog. Konopí pro léčebné účely by povolil, ale ne takovou formou, která by se mi zamlouvala. Říká, že není pro kriminalizaci měkkých drog za každou cenu“, ale snahy o zákaz vlastní skalky svědčí o opaku. Lze namítnout, že za to Fischer tak úplně nemohl, jenže to samé platí o celém jeho působení v politice - on sám nikdy nic, všechno vždycky vymysleli, zařídili, provedli i zaplatili jiní. Loutku rozhodně nevolit!

Jiří Dienstbier
Momentálně nejpopulárnější politik je proti kriminalizaci konopí, za což má bod. Legalizoval by ji však jen pro léčebné účely. Víc se mi bohužel nepodařilo zjistit, takže víte-li něco, dejte rychle vědět! Jinak zatím musím konstatovat, že ačkoli se Dienstbier v této oblasti dosud moc neprojevil, je to určitěvhodnější kandidát než oba výše uvedení.

Karel Schwarzenberg
Kníže proti konopí nic nemá, dokonce ho sám kouříval a na rozdíl od Billa Clintona i šlukoval. Na rozdíl od Zemana ani nepovažuje vypít sklenici piva za nic lepšího než si zapálit jointa“. To by bylo dobré! Potíž je však ve straně TOP 09, jejíž je předsedou. Frajer roku Miroslav Kalousek ještě jako předseda KDU-ČSL vyhlásil válku drogám a své názory dodnes nezměnil. Demagog a protidrogový expert TOP 09 Pavel Severa zas bez uzardění lže a tvrdí, že bylo prokázáno, že dlouhodobé kouření marihuany přináší smrt“, protože si prý o jednom takovém případu kdysi přečetl v novinách (bohužel si už nevšiml, že zpráva byla o pár dní později dementována). A ještě poznámka na okraj - když poslanci jednohlasně zakázali šalvěj divotvornou, Schwarzenberg měl zrovna štěstí a chyběl. Takže volit či nevolit? Složitá otázka. Jeho slova zní pěkně, ale ti jeho fanatičtí protidrogoví bojovníci mu to dost kazí. Každopádně je to pořád lepší volba než Zeman či Fischer!

Vladimír Franz
Jako jediný kandidát výslovně odmítá kriminalizaci přírody a podporuje legalizaci konopí. Na první pohled proto vypadá ideálně, jenže zdání možná klame. Pan profesor je patrně i přes svůj zjev konzervativcem, jehož světonázor je jen kultivovanější verzí světonázoru Daniela Landy. Kromě toho asi pohrdá prostými lidmi, kterým by nejradši upřel počítače a internet, protože vedou jen k další degeneraci“. Děkuji, mohlo by to být zajímavé, ale raději snad ne…

Přemysl Sobotka
Jako místopředseda Senátu pořádal česko-americkou konferenci protidrogových aktivistů a prohlásil, že Američané mají s kriminalizací drog dobré výsledky“, což je výrok zcela mimo realitu. Také podpořil (a zůčastnil se) Cykloběh za ČR bez drog, který pořádala Scientologická církev v rámci svého projektu Řekni NE drogám — řekni ANO životu. Před ním přitom i naše úřady varují a odborníci ho nazvali vymýváním mozků. Vskutku děsivé! Díky bohu, že Sobotka nemá šanci!

Co říct závěrem? Nevolte prosím Zemana ani Fischera. Ale hlavně nevolte Sobotku!

Chybí vám zbývající kandidáti? Dopište si je sami! ;-)
A taky si přečtěte, co o volbách napsal xChaos.