Mefedron po česku

Jak prodávat mefedron do Česka navzdory paragrafu o šíření toxikomanie? Do 16.4.2010 to šlo snadno:

  1. Odstěhujte se do Velké Británie.

  2. Zaregistrujte si domény mephderon.cz a mephedrone-online-shop.co.uk.

  3. Na českou doménu napiště, že jde o informační web ke vzdělávacím účelům“ a na důkaz toho přihoďte pár informačních“ stránek.

  4. Na britské doméně provozujte webshop s mefedronem v českém i anglickém jazyce.

  5. Na českou doménu jen tak mimochodem“ vložte odkaz na svůj britský webshop a přidejte podrobný návod jak objednávat“ (tedy nikdy neříkejte, na co mefedron chcete“).

  6. Tvařte se, že český a anglický“ web nemají vůbec nic společného.

  7. Počkejte, až se mefedron dostane do českých médií (reklama zdarma).

  8. Vydělávejte!

Uznávám, že je to trochu nechutné. Ale přesně tohle zkusil před třemi měsící nějaký Čech žijící ve Velké Británii a asi mu to i trochu fungovalo, než byl v polovině dubna kvůli zákazu nucen polovinu webu (tu britskou) pozastavit. Nechutné to bylo o to víc, že jeho rádoby-informační web obsahoval některá vyloženě škodlivá tvrzení.

České stránky Anglické stránky

Celý ten český web je ve skutečnosti jen chytře vymyšlenou návnadou čekající na to, až i česká média a sociální sítě zachvátí mefedronová mánie. Kdyby vypukla o dva měsíce dřív, měl by webshop dozajista hotové žně, protože slovní spojení legální extáze“ zní neinformovanému uživateli party-drog lákavě a bulvární média se ho určitě chytí i u nás (a včera se prý už mefedron dostal do Blesku). A to novinářům ještě nedošlo, že mefedron je vlastně spíš legální pervitin“!

Přesto provozovatel toho webshopu udělal jednu chybu - neskryl svou identitu. A pokud vím, občané ČR mohou být v ČR souzeni podle českého trestního práva i tehdy, dopustí-li se trestného činu v zahraničí…