Střet nevědomosti se skutečností: LSD

Jedná chytrá slečna zjistila, že ji o LSD lhali, a statečně o tom napsala na svůj blog. Sice se stále ještě nezbavila některých nepravdivých představ - někdo ji třeba napovídal, že LSD je jediná droga, u které byla zjištěna nulová možnost fyzické závislosti - ale je na dobré cestě vymanit se ze zajetí pomýlených názorů většinové části této společnosti, která holduje kofeinu, alkoholu a nikotinu. A vypadá to, že jí ještě úplně nedošlo, že LSD není tak úplně hračka. Ale učí se rychle.

Pokládá ale pár zajímavých otázek.

Věděli jste o tom všem? Věděli. A ještě mnohem víc.

Není to zvláštní? Není. Už v Evangeliu, kde často (alespoň v USA) hledají argumenty i příznivci současné prohibice, se píše: Běda vám zákoníkům! Vzali jste klíč poznání, sami jste nevešli, a těm, kteří chtěli vejít, jste v tom zabránili. Sám bych nedokázal popsat zákaz entheogenů lépe, i když těžko říct, jestli to bylo původně takto myšleno. Spíš ne, ale přesto to bylo moc pěkně řečeno.

Nejsme my, paradigma naší společnosti, zvláštní? Naše vzorce myšlení jsou opět výsledkem působení společnosti, ve které žijeme.

Je lepší udržovat širokou veřejnost v nevědomosti? Asi ne. Ale někomu to náramně vyhovuje. Například policii, výrobcům léků, cigaret i alkoholu a také narkobaronům, kteří z toho žijí. Neviděl bych v tom žádnou konspiraci jako někteří, jsou to prostě jen ty zažité vzorce myšlení, které je třeba změnit.