Taková divná agitka

Včera přinesl iDnes zajímavou zprávu, že Zuzana Majerová-Zahradníková, sestra prokonopného aktivisty Dušana Dvořáka, kandiduje za ODS a chce legalizovat semopěstování konopí pro léčebné účely. Ale ten článek se vůbec nepovedl. Jeho autor čtenářům sdělil především svoje dojmy a omyly. Je to taková divná agitka…

Není to poprvé

Hned v prvním odstavci se skrývá nepravdivý výrok:

Je to poprvé, kdy se v tak ožehavé věci angažuje ve volbách někdo ze zavedené konzervativní strany.“

Autor článku patrně zapomněl na minulé volby. A nezkusil ani zadat do vyhledávače třeba ‚ODS legalizace konopí‘ - jinak by hned na první stránce narazil na Václava Bečicu, kandidáta do Sněmovny za ODS v roce 2010. Ten se tehdy proslavil“ domácím volebním spotem, ve kterém voličům slíbil, že když ho dostanou do parlamentu, bude prosazovat legalizaci marihuany nejen pro léčebné, ale i pro rekreační účely:

Lidé přece kouří marihuanu pro pocit radosti, štěstí a svobody.“

Myslel to upřímně, ale točil se v kruhu:

Marihuanu chci zlegalizovat, protože to požadují všichni moji > voliči.“

Lidem byl sice pro smích, ale nenechal se odradit a věřil, že přesvědčí i Nečase. Vedení ODS však pro Bečicovy snahy nemělo ani trochu pochopení a donutilo ho video stáhnout. Mluvčí strany o něm řekl:

Zcela odporuje politice občanských demokratů.“

Co je tedy politikou občanských demokratů? Chovat se k občanům jako k nesvéprávným dětem?

Konopí jen v lékárně

Zuzaně Majerové-Zahradníkové prý její volební prioritu zatím nikdo z vedení nevytkl. Ale nadšeni z ní určitě nejsou. Podle Bohuslava Svobody, člena výkonné rady, ODS legalizaci pěstování konopí samotnými pacienty odmítá s tím, že by to nebyla dobrá cesta“. Což autor agitky rovněž taktně zamlčel.

Jenže za týden ODS reálně hrozí, že se stane neparlamentní stranou. Každý hlas se hodí a na drobné prohřešky proti konzervativní politice se tolik nehledí. Přesto rozhodně nemohu volbu této strany doporučit. ODS už nadělala příliš mnoho škody.

Jestli však z nějakého mně nepochopitelného důvodu plánujete tuto stranu volit a opravdu si to nechcete rozmyslet, volte pokud možno v Olomouckém kraji a Zuzanu Majerovou-Zahradníkovou zakroužkujte. Je totiž na nevolitelném místě kandidátky a bez pár tisíc preferenčních hlasů nemá šanci se do sněmovny dostat (autor článku z iDnesu to opět zapomněl“ čtenářům sdělit). Když vás bude víc, možná bude úspěšnější než Bečica. A třeba jí úspěch dodá odvahu prosazovat legalizaci konopí i pro zdravé

Koho volit?

Ale komu tedy dát hlas? Agitka neuvádí (jak jinak), že Dušan Dvořák kandidoval v minulých volbách za Piráty. Ti mají jako jediná strana v programu úplnou legalizaci konopí. Svobodní a Zelení se k tomu jen nesměle blíží a o jiných stranách ani nemá smysl uvažovat (opravte mě, jestli se pletu, ale se Schwarzenbergem na mě nechoďte). Že nemá nikdo z nich šanci dostat se do parlamentu? To opravdu není moje chyba. Změňte to!